Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.
x
X

ZAPLANUJ SWÓJ SPACER

ŚLADAMI TEATRALNEJ POZNAŃSKIEJ ALTERNATYWY

Wraz ze Sceną Roboczą oraz Festiwalem Malta zapraszamy już w tę niedzielę na kolejną poznańską edycję Spacerownika Teatralnego. Tym razem trasa obejmować będzie miejsca w Poznaniu związane z historią i współczesnością teatru alternatywnego.

 

Spacer rozpocznie się przy budynku po dawnych zakładach rzeźniczych – dziś nazywanym Starą Rzeźnią. Ponieważ nie sposób mówić o poznańskim teatrze alternatywnym, czy może w ogóle o offie, nie umieszczając go w kontekście działań w przestrzeni miejskiej, dlatego trasa prezentować będzie ważne historycznie, ale również współcześnie, miejsca dla tego typu akcji performatywnych (Stary Rynek, Plac Wolności, Stara Rzeźnia). Większość teatrów alternatywnych nie posiada stałej siedziby, na szczęście poznańscy artyści znaleźli na to rozwiązanie i na przestrzeni kilkunastu lat w mieście powstało kilka azyli, które skupiają i umożliwiają działanie twórcom niezależnym – Teatr Ósmego Dnia, Republika Sztuki Tłusta Langusta oraz Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza, w której spacer się zakończy.

Spacer poprowadzi jego autorka, Dominika Mądry - absolwentka Wiedzy o Teatrze oraz studentka studiów magisterskich na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej w Instytucie Teatru i Sztuki Mediów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, PR Manager w Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza, autorka artykułów na temat teatrów alternatywnych dla kwartalnika teatralnego „Nietakt!”, recenzentka teatralna portalu teatrakcje.pl.

 

Prowadząca: Dominika Mądry
Start: 12:00 spod Starej Rzeźni, ul Garbary 101/111
WSTĘP WOLNY (bez rezerwacji)
Orientacyjny czas spaceru: 1,5 godziny
 
Organizator: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego